MKS "Sokół" Domaradz 5:0 Florian Rymanów Zdrój
GLKS "Błękitni" Jasienica Rosielna 5:0 KKS Dwór Kombornia

Statystyki drużyny

Aktualności

Historia rodzi się na naszych oczach!!!

• autor: kuzian24, 2013-07-01 14:06

Ten mecz przejdzie do historii z kilku powodów- jednym z nich, a zarazem najważniejszym jest awans do klasy B. Zawodnicy, kibice i wszyscy mieszkańcy Milczy czekali na to długie 63 lata.

Przed meczem żadna z trzech drużyn z czołówki tabeli nie mogła być pewna awansu. Wiedzieliśmy, że na wynik meczu Jabłonicy Polskiej nie mamy co patrzeć, tylko musimy się skupić na drużynie z Iskrzyni i po prostu z nią wygrać. Nad stadionem w Milczy już od rana można było wyczuć narastające napięcie oraz presję.

Gdy sędziowie i zawodnicy wyszli na boisko, Prezes z Wiceprezesem wręczyli Albinowi statuetkę Króla Strzelców. 31 goli strzelonych w tym sezonie uczyniło go niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji.
Od pierwszego gwizdka arbitra, Orzeł przystąpił do zdecydowanego ataku. W 3 minucie Mateusz podaje piłkę do Pawła Rajtra, a ten umieszcza ją w siatce rywali. Lepszego rozpoczęcia meczu nie mogliśmy sobie wymarzyć. Piłkarze Orła nie spuścili z tonu, gdyż już dwie minuty później Albin dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale Pawła, który biegł do tej piłki, uprzedza goalkeeper Iskry. Od tej pory akcje zaczynają się zarówno z naszej strony, jak i ze strony Iskrzyni. My mogliśmy podwyższyć prowadzenie po wybiciu rzutu wolnego przez Michała, ale Paweł Szajna po przejęciu piłki strzela obok bramki. Natomiast (na nasze szczęście) większość strzałów gości na naszą bramkę były niecelne. Dopiero po niespełna 20 minutach gry poważniej nam zagrozili, jednak Witek pewnie broni strzał przeciwnika. Kolejne minuty na boisku to próba wypracowania sobie przez obie drużyny przewagi i stworzenia korzystnej sytuacji do zdobycia bramki. Jednak strzały oddawane przez Orła i Iskrę nie zagrażają żadnemu z bramkarzy. W końcu nadchodzi 29 minuta- piłkę po wrzutce Mateusza dostaje Witek Kijowski i bez problemu podwyższa wynik na 2-0. Radość zawodników i kibiców po tym golu na długo pozostanie w pamięci. Chwilę później na 3-0 mógł podwyższyć Mateusz, ale przy jego strzale zabrakło odrobiny szczęścia. W 37 minucie Iskra Iskrzynia mogła zdobyć kontaktowego gola, kiedy po błędzie naszych obrońców zawodnik gości oddaje strzał na naszą bramkę, ale po raz kolejny w tym meczu Witek dobrze interweniuje. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę wyszliśmy z większym spokojem. Przez 15 minut gry nieustannie próbowaliśmy zagrozić bramce Iskry- niestety albo były to strzały niecelne, albo ich bramkarz pewnie bronił strzały naszych zawodników. W 65 minucie Andrzej zostaje faulowany, Mateusz wykonuje rzut wolny. Uderza bardzo silno, a goalkeeper Iskry z trudem broni jego strzał. Drużyna z Iskrzyni odpowiada szybką akcją, ale w uderzeniu piłki na naszą bramkę brakuje precyzji, przez co piłka szybuje wysoko ponad poprzeczkę. 5 minut później dwie doskonałe okazje miał Andrzej- najpierw Witek podaje mu idealną piłkę, ale ten strzela centralnie w bramkarza. Chwilę później wychodzi sam na sam z bramkarzem gości i strzela…. prosto w niego. W 76 minucie drużyna z Iskrzyni ma rzut wolny- ich zawodnik podchodzi, strzela, a Witek kieruje piłkę na rzut rożny. Pod koniec meczu, Michał oddaje strzał prawie z połowy boiska, ale bramkarz gości pewnie łapie piłkę.

Końcowy gwizdek sędziego i wybucha wielka euforia wśród zawodników, zarządu i kibiców. Leją się szampany, zaczynają się przyśpiewki, a kibice robią niespodziankę i odpalają race. Na środku boiska trwa istne szaleństwo :D

Frekwencja, jaka była na meczu to rzecz niespotykana i absolutny rekord. Około 800 kibiców, którzy przybyli na to spotkanie, mogli zobaczyć niesamowite widowisko stworzone przez obie drużyny. Dziękujemy tym kibicom za wsparcie i za doping. Ci, którzy nie przybyli, niech żałują bo drugi taki mecz nie nadejdzie tak szybko. Wielkie brawa dla Iskry za walkę, ambicję i naprawdę dobrą grę. Dziękujemy i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie :)

Hanus Witold (90 min. Penar Łukasz)- Penar Krzysztof- Kijowski Marek- Kijowski Albin- Szajna Paweł (75 min. Wielobób Piotr)- Kijowski Witold- Adamczak Marcin- Krupa Michał- Rajter Paweł (89 min. Bibinin Kamil)- Kijowski Andrzej (84 min. Bilski Dawid)- Stapiński Mateusz

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ ( 94 ) ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE NA FACEBOOK'U . ZAPRASZAMY !!!