Górnik II Grabownica Starzeńska 1:6 Wisłok Sienaiwa

Statystyki drużyny

Aktualności

Przełamanie i pierwsze zwycięstwo

• autor: kuzian24, 2013-09-02 15:54

W końcu!!! W piątek kolejce podejmowaliśmy u siebie Naftę Chorkówka. Mimo zacinającego deszczu przez cały mecz, który sprawiał wiele trudności obu drużynom, w końcu udało się wywalczyć pierwsze 3 punkty za zwycięstwo  Ale od początku.

Już od pierwszej minuty nasi zawodnicy ruszyli do ataku. Marcin oddaje strzał w światło bramki, a obrońca gości wybija piłkę sprzed linii bramkowej. Piłka znów trafia do Małego, ale ten strzela obok bramki. Na odpowiedź rywali nie musieliśmy długo czekać- chwilę później mają oni rzut wolny- po jego wykonaniu piłka trafia w słupek naszej bramki. W 15 minucie Mateusz ma doskonałą setkę. Bramkarz broni jego strzał, lecz „pluje” piłkę. Niestety, zabrakło u nas jednego, który by tę piłkę dobił. W kolejnych minutach meczu strzałów z dystansu próbowali m.in. Witek Kijowski i Radek, ale ich strzały były niecelne. Pod koniec pierwszej połowy znów groźnie się zrobiło w naszym polu karnym. Zawodnik gości wybijał rzut rożny, piłkę otrzymał jego kolega i posyła ją tuż obok słupka naszej bramki. Na przerwę schodziliśmy więc z bezbramkowym remisem.
Druga połowa zaczyna się od mocnego uderzenia przyjezdnych- szybka akcja, a piłka ląduje w siatce naszej bramki. Na szczęście dla nas, sędzia boczny pokazuje spalonego i gol nie został uznany. Nasza odpowiedź była szybka i skuteczna- przeprowadzamy akcję prawym skrzydłem, Paweł Rajter dośrodkowuje do Witka Kijowskiego, a ten bez problemu pokonuje goalkeepera gości. Prowadzimy 1-0, ale nie zaprzestajemy stwarzać sobie okazji do oddania strzału. 10 minut później, ładny strzał oddaje Radek, a bramkarz Nafty po raz drugi musi wyciągać piłkę z bramki. Jest już 2-0 dla nas. Kolejna akcja naszych to 100% sytuacja Mateusza. Oddaje on strzał, ale bramkarz odbija piłkę. Trafia ona do Arka, a ten strzela prosto w bramkarza. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, bo w 77 minucie, po zamieszaniu w naszym polu karnym, Marszał Maciej z Chorkówki strzela gola kontaktowego. Od tej pory można było zauważyć, że goście powoli przejmują inicjatywę na boisku, chcąc doprowadzić do remisu. Ale dobrymi interwencjami popisuje się Łukasz. On ratuje nam skórę pod koniec spotkania, kiedy to po strzale przeciwnika, dosłownie „wydziera” piłkę obok słupka. Ostatnia minuta to akcja naszych. Paweł Bober strzela, ale piłka trafia w bramkarza i mecz kończy się wynikiem 2-1 dla nas.
Po ostatnich meczach to było naprawdę dobre spotkanie naszej drużyny. Owszem, zdarzały się błędy, ale była przede wszystkim gra- podania, rozegranie, granie skrzydłami, a nie tylko piłka do przodu, byle dalej od siebie. Na uwagę zasługuje również frekwencja zawodników- pełna ławka rezerwowa naprawdę cieszy  Oby było tak na kolejnym spotkaniu- wtedy można ustalić mocny skład, który powalczy o kolejne zwycięstwo.
Po zdobyciu tych trzech cennych punktów, awansowaliśmy z ostatniego miejsca w tabeli na miejsce 12, wyprzedając drużyny z Jasionki i Równego.

Penar Łukasz- Hanus Witold- Kijowski Witold- Penar Krzysztof (75 min. Stapiński Sebastian) Kijowski Marek( 70 min. Kijowski Andrzej) - Rajter Paweł- Adamczak Marcin- Szybka Radosław ( 76 min. Kijowski Krystian)- Tabisz Arkadiusz (60 min. Bober Paweł)- Wielobób Piotr- Stapiński Mateusz