MKS "Sokół" Domaradz 5:0 Florian Rymanów Zdrój
GLKS "Błękitni" Jasienica Rosielna 5:0 KKS Dwór Kombornia

Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka z Golcową

• autor: kuzian24, 2014-08-25 13:54

Do meczu przystępujemy w nieco osłabionym składzie spowodowym brakiem Macieja Mikosza oraz podstawowego bramkarza Tomasza Krupy, ale w tym meczu bez względu na okoliczności naszym celem dalej były trzy punkty .

Mecz od początku był bardzo wyrównany . Obie strony badały przeciwnika nie narażając się skontrowanie . w 20 minucie w polu karnym faulowany jest zawodnik Golcowej przez naszego bramkarza  . Czy faul był czy nie był można się sprzeczać, ale decyzji sędziego nie możemy zmienić . DO piłki podchodzi gracz rywali i pewnym strzałem zdobywa bramkę . Mamy 0:1

Kolejne minuty to napór ze strony zawodników Orła, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać . Kapitalną okazję miał Radosław Szybka, któremu po strzale ze "szpica" z dziesiątego metra minimalnie przestrzelił nad poprzeczką . Na przerwę schodzimy z jednobramkową stratą .

W drugiej połowie gra się nie zmieniła . Milcza atakuję , Golcowa się broni . Z boku wydawało się, że bramka wyrównująca jest kwestią czasu, ponieważ Orzeł blokował wszelkie ofensywne zapędy drużyny rywala i gra toczyła się głównie na ich połowie . Tak jak wcześniej wspomniałem "wydawało się", ponieważ Golcowa w 60 minucie po rzucie rożnym  i ewidentnym błędzie naszego bramkarza, któremu piłka wypadła z rąk zdobywa bramkę na 2:0 . W tym momencie sprawa mocno się komplikuję .

Orzeł jednak nie miał zamiaru się poddać, a zawodnicy wiedzieli, że mają optyczną przewagę i remis jest jeszcze w zasięgu . Gracze Orła ruszyli z animuszem na bramkę Golcowej i opłaciło im się to, bo po zamieszaniu w polu karnym, najlepiej odnajduję się Paweł Rajter i pakuję piłkę do siatki . 2:1 i łapiemy kontakt .

Dalsze minuty tego spotkania to "wybijanka" autorstwa LKS'u i nieskuteczne próby wyrównania w wykonaniu Orła . W 70 minucie Albin Kijowski przyjął piłkę z boku boiska, minął dwóch zawodników i z siódmego metra, lewą nogą posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.  3 minuty później Albin znajduję się na czystej pozycji, lekko trąca piłkę przed bramkarzem, a ta turlała się i turlała, ale niestety nie tam gdzie miała się wturlać, bo milimetry od bramki Golcowej .Sytuacji było wiele i gdybym pisał o wszystkim to mogłoby mi braknąć na to czasu, dlatego napiszę o tej najbardziej dogodnej sytuacji . W 92 minucie, czyli w tej ostatniej doliczonej przez sędziego, prostopadłą piłkę do Albina Kijowskiego daje Witold Kijowski. Ten pierwszy przyjmuję ją sobie 40 metrów od bramki i pędzi sam prosto na bramkarza rywali . Mija go i kiedy wszyscy już świętują zdobycia bramki, piłka trafia w ... boczną siatkę .  Cały stadion zamarł.

Takim oto sposobem tracimy 3 punkty w starciu z Golcową . Można przegrać mecz, kiedy jest się drużyną gorszą, ale nie, gdy gra przeciwnika od połowy meczu, ograniczała się tylko do wybijania piłki byle dalej . Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Co prawda gra nie układała nam się zbyt dobrze, ale z przebiegu meczu zasłużyliśmy conajmniej na 1 punkty, a może nawet i na 3. Cóż, bolą niewykorzystane sytuację, ale trzeba wziąć się w garść i w następnym meczu się zrehabilitować . ORZEŁ !!!

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJĘ SIĘ NA FACEBOOK'U :)